Ліцензія на перевезення небезпечних вантажів та відходів (ADR)

Ліцензія на внутрішні та міжнародні перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів (ADR)

Для юридичних та фізичних осіб. Консультація з оформлення транспортної ліцензії на право провадження господарської діяльності з внутрішніх та міжнародних перевезень небезпечних вантажів та відходів (ADR) у Державній службі України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпеці) – ліцензійному органі, що видає ліцензії на перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів (ADR). Відповідно до чинного законодавства України, для здійснення внутрішніх та міжнародних перевезень небезпечних вантажів та відходів (ADR) необхідно оформити ліцензію в Укртрансбезпеці. Консультація з оформлення безстрокової ліцензії на перевезення небезпечних вантажів. Оплата послуги після отримання послуги.

 • Строк отримання ліцензії  від 2 до 5 днів
 • Термін дії ліцензії – безстроковий
 • Вартість послуги – 3000 грн.
 • Державний збір – 3028 грн. (оплата після отримання ліцензії)
 • Отримання Витягу (у паперовому вигляді) – безкоштовно
 • Договір з АТП (додатково при необхідності) – 1500 грн.

Є питання? Зателефонуйте!

Відправте нам документи – отримайте консультацію – отримайте ліцензію – сплатіть послугу!

* Залиште свої контакти, ми передзвонимо!

ЯКІ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ

Для ФОП (копії):

 1. Виписка або Витяг з єдиного державного реєстру.
 2. Техпаспорт на автомобіль (свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу)
 3. Тимчасовий реєстраційний талон, якщо автомобіль орендований, в лізингу чи по дорученню (тимчасовий техпаспорт)
 4. Свідоцтво про допущення транспортного засобу до перевезення небезпечних вантажів (при наявності)
 5. Договір з АТП
 6. Диплом про вищу або середню – спеціальну освіту.

Для юридичних осіб (копії):

 1. Виписка або Витяг з єдиного державного реєстру.
 2. Техпаспорт на автомобіль (свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу)
 3. Тимчасовий реєстраційний талон, якщо автомобіль орендований, в лізингу чи по дорученню (тимчасовий техпаспорт)
 4. Свідоцтво про допущення транспортного засобу до перевезення небезпечних вантажів (при наявності)
 5. Договір з АТП
 6. Ідентифікаційний код директора та дата його призначення на посаду.
 7. Диплом про вищу або середню – спеціальну освіту уповноваженого з питань перевезень небезпечних вантажів (директор)
ЯК МИ ПРАЦЮЄМО?

НАДІШЛІТЬ ДОКУМЕНТИ

 • Відправте документи будь-яким зручним для вас способом на електронну пошту, viber або telegram

ГОТУЄМО ПАКЕТ ДОКУМЕНТІВ

 • Ми готуємо пакет документів та подаємо його у ліцензійний орган (УКРТРАНСБЕПЕКУ)

ВАМ ВИДАЮТЬ ЛІЦЕНЗІЮ

 • Повідомляємо вас коли ви отримуєте ліцензію з посиланням на державний портал ліцензійного органу. Потім документ направляємо поштою.

Ліцензія на внутрішні та міжнародні перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів (Ліцензія ADR)

Ліцензія на перевезення небезпечних вантажів, дає змогу на перевезення 9 ти класів:

 1. Клас 1 Вибухові речовини та вироби ;
 2. Клас 2 Гази ;
 3. Клас 3 Легкозаймисті рідини ;
 4. Клас 4.1 Легкозаймисті тверді речовини, самореактивні речовини, речовини які полімеризуються, тверді десенсибілізовані вибухові речовини;
 5. Клас 4.2 Речовини, здатні до самозаймання ;
 6. Клас 4.3 Речовини, що виділяють займисті гази при дотику з водою ;
 7. Клас 5.1 речовини, що окислюють ;
 8. Клас 5.2 Органічні пероксиди ;
 9. Клас 6.1 Токсичні речовини ;

  Класифікація небезпечних вантажів

  Види небезпеки можна розділити на:

  • вибухонебезпечні,
  • вогненебезпечні,
  • отруйні (токсичні),
  • їдкі (корозія),
  • радіоактивні,
  • що окислюють (сприяють горінню).

  Групи пакування

  Всі небезпечні вантажі повинні мати групу пакування, яка характеризує ступінь небезпечності вантажу:

  • I – дуже небезпечний вантаж;
  • II – просто небезпечний вантаж;
  • III – незначно небезпечний вантаж.

Для отримання ліцензії на небезпечні вантажі АДР необхідно свідоцтво про допуск автомобіля до перевезення небезпечних вантажів; автомобіль має відповідати вимогам та стандартам до перевезення АДР вантажів. Щодо водія, то він повинен мати категорії посвідчення “C”, “C1”, “CE”, “C1E” зі стажем внутрішніх перевезень від 1 року по них, стаж роботи від 3 років, вік — від 21 років. Крім того, водій повинен мати інструкцію на випадок аварії чи надзвичайної ситуації та свідоцтво про підготовку до перевезення небезпечних вантажів.

Чи потрібна ліцензія на перевезення небезпечного вантажу для власних потреб?
Так, для власних потреб також обов’язкова наявність ліцензії на перевезення небезпечних вантажів. Закон не робить виключень з даного приводу, так як, сам факт перевезення (переміщення) небезпечного вантажу підпадає під норму Закону, а тому, щоб уникнути проблем із Законом потрібно оформити ліцензію на перевезення небезпечних вантажів.

Також, в штаті підприємства повинен бути уповноважений консультант з питань безпеки перевезень небезпечних вантажів, це може бути як керівник підприємства, так і працівник і само зайнятий ФОП. Ліцензія на міжнародні перевезення небезпечних вантажів видається лише за наявності внутрішнього 3-річного ліцензійного досвіду роботи з внутрішніх перевезень вантажів АДР (підтверджується наявністю відповідної ліцензії на внутрішні перевезення небезпечних вантажів)

В нас ви можете купити компанію на перевезення з ліцензією на внутрішні та міжнародні перевезення небезпечних вантажів, вантажів АДР та небезпечних відходів на яку буде оформлено необхідний 3-річний досвід роботи з внутрішніх перевезень небезпечних вантажів. Це дасть вам змогу безперешкодно та у мінімальні сроки розпочати власний бізнес. Всі наші компанії відкриті у відповідності до чинного законодавства України та мають прозору історію. Реєстрація та перереєстрація виключно у державного чи приватного нотаріуса. За інформацією звертайтеся за телефоном +380960010436.

За здійснення господарської діяльності без оформленої ліцензії передбачено штраф у розмірі від 17 до 34 тис. грн. Дану ліцензію перевіряють працівники Укртрансбезпеки. Якщо ж на Вас склали відповідний протокол про відсутність ліцензії, то його можна оскаржити у судовому порядку.

Відповідно до Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», результатом надання адміністративної послуги – з отримання фізичною чи юридичною особою (автомобільним перевізником) право на отримання ліцензії на перевезення небезпечних вантажів, ліцензія АДР, є прийняття органом ліцензування (Укртрансбезпекою) рішення про видачу ліцензії. Прийняте рішення офіційно публікується на державному порталі, сайті Укртрансбезпеки та робиться відповідний запис у ЄКІС ШЛЯХ. З дня офіційної публікації, відповідного електронного запису в ШЛЯХ та оплати адміністративного збору – перевізник може починати здійснювати свою ліцензійну господарську діяльність з перевезень небезпечних вантажів. Після оформленої ліцензії у кабінеті ШЛЯХ можна отримати паперовий витяг на англійській та українській мові.

Згідно із Законом України «Про перевезення небезпечних вантажів» від 6 квітня 2000 р. № 1644-III (далі — Закон № 1644) небезпечний вантаж — речовини, матеріали, вироби, відходи виробничої та іншої діяльності, які внаслідок притаманних їм властивостей за наявності певних факторів можуть під час перевезення спричинити: вибух, пожежу, пошкодження технічних засобів, пристроїв, споруд та інших об’єктів, заподіяти матеріальні збитки та шкоду довкіллю, призвести до загибелі, травмування, отруєння людей, тварин, і які за міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, або за результатами випробувань в установленому порядку залежно від ступеня їх впливу на довкілля або людину віднесено до одного з класів небезпечних речовин.

Ліцензія на перевезення небезпечних вантажів — це діяльність, пов’язана з переміщенням/перевезенням небезпечних вантажів від місця їх виготовлення чи зберігання до місця призначення з підготовкою вантажу, тари, транспортних засобів та екіпажу, прийманням вантажу, здійсненням вантажних операцій та короткостроковим зберіганням вантажів на всіх етапах переміщення/перевезенням.

Перевезення небезпечних вантажів автомобільним транспортом є специфічним видом перевезень, враховуючи потенційну небезпеку вантажів, що перевозяться.

Маршрути перевезення небезпечних вантажів — залізничні шляхи, автомобільні дороги, внутрішні водні шляхи, морський та повітряний простір, де дозволено рух транспортних засобів, які перевозять небезпечні вантажі.

Перевізник небезпечних вантажів — юридична (резидент і нерезидент) або фізична особа (громадянин України, іноземець, особа без громадянства), яка здійснює перевезення небезпечного вантажу, зобов’язаний: розробити та погодити з органами Національної поліції маршрути і режими перевезення небезпечних вантажів; забезпечити своєчасний огляд транспортних засобів територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України та отримання відповідного свідоцтва про допуск до перевезення небезпечного вантажу; під час перевезення не відхилятися від узгодженого маршруту, додержуватися безпечних умов руху та постійно контролювати стан транспортного засобу і вантажу.

На транспортних одиницях, дозволена максимальна маса яких з вантажем становить
понад 7,5 т
Два або більше переносних вогнегасників для гасіння пожеж класів A, B, C (клас пожеж зазначений в таблиці 2), сукупною ємністю 12 кг сухого порошку (чи еквівалентної кількості іншої вогнегасної суміші), принаймні один із яких має мінімальну ємність 6 кг, а інші — 2 кг
На транспортних одиницях, дозволена максимальна маса яких з вантажем становить понад 3,5 т, але не більше 7,5 т Два переносних вогнегасники для гасіння пожеж класів A, B, C сукупною ємністю 8 кг сухого порошку (чи еквівалентної кількості іншої вогнегасної суміші), принаймні один із яких має мінімальну ємність 6 кг, а другий — 2 кг
На транспортних одиницях, дозволена максимальна маса яких з вантажем становить 3,5 т або менше Два переносних вогнегасники для гасіння пожеж класів A, B, C кожний ємністю не менше 2 кг сухого порошку (чи еквівалентної кількості іншої вогнегасної суміші)
На транспортних одиницях незалежно від їх дозволеної максимальної маси, що перевозять небезпечні вантажі в пакуваннях без перевищення максимальної кількості на транспортну одиницю, зазначеної в підрозділі 1.1.3.6 додатка А до ДОПНВ Один переносний вогнегасник для гасіння пожеж класів A, B, C ємністю 2 кг сухого порошку (чи еквівалентної кількості іншої вогнегасної суміші)
Позначення класу/ підкласу пожежі Характеристика класу/підкласу

А

Горіння твердих речовин

А1

Горіння твердих речовин, що супроводжується тлінням (наприклад, дерева, паперу, соломи, вугілля, текстильних виробів)

А2

Горіння твердих речовин, що не супроводжується тлінням (наприклад, пластмаси)

В

Горіння рідких речовин

В1

Горіння рідких речовин, що не розчиняються у воді (наприклад, бензину, ефіру, нафтового палива), а також зріджуваних твердих речовин (наприклад, парафіну)

В2

Горіння рідких речовин, що розчиняються у воді (наприклад, спиртів, метанолу, гліцерину)

С

Горіння газоподібних речовин (наприклад, побутовий газ, водень, пропан)

Свідоцтво про дозвіл транспортних засобів до перевезення деяких небезпечних вантажів (9.1.3 ДОПНВ)

Відповідно до положення розділів 8.1.2, 9.1.2 і 9.1.3 ДОПНВ свідоцтво про дозвіл транспортних засобів (ТЗ) до перевезення небезпечних вантажів необхідне для транспортних засобів типів EX/II, EX/III, MEMU, FL і AT:

До спеціалізованих транспортних засобів для п ер евезення небезпечних вантажів (транспортні засоби EX/IIEX/IIIFLAT та MEMU) належать:

 • змішувально-зарядна машина (транспортний засіб MEMU) — машина або транспортний засіб з установленим на ній (ньому) обладнанням для виготовлення вибухових речовин з небезпечних вантажів, що не є вибуховими, та їх заряджання;
 • транспортний засіб АТ — транспортний засіб, крім транспортних засобів EX/III, FL або MEMU, призначений для перевезення небезпечних вантажів у контейнерах-цистернах чи переносних цистернах або багатоелементних газових контейнерах індивідуальною місткістю понад 3 м-3, а також у вбудованих цистернах чи знімних цистернах місткістю понад 1 м-3, та транспортний засіб-батарея місткістю понад 1 м-3, крім транспортних засобів-батарей типу FL;
 • транспортний засіб EX/II або EX/III — транспортни й засіб, призначений для перевезення вибухових речовин та виробів (клас 1);
 • транспортний засіб FL — транспортний засіб, признач ений для перевезення рідин з температурою спалаху не вище 60 °C (за винятком дизельного палива, газойлю та палива пічного легкого – № ООН 1202, що відповідає вимогам ДСТУ 7688:2015 «Паливо дизельне Євро. Технічні умови» (європейського стандарту EN 590:2013 + AС:2014) та має температуру спалаху, зазначену в цьому стандарті) у контейнерах-цистернах чи переносних цистернах або багатоелементних газових контейнерах індивідуальною місткістю понад 3 м-3, у вбудованих чи знімних цистернах місткістю понад 1 м-3;
 • транспортний засіб, призначений для перевезення легкозаймистих газів у контейнерах-цистернах чи переносних цистернах або багатоелементних газових контейнерах індивідуальною місткістю понад 3 м-3, у вбудованих чи знімних цистернах місткістю понад 1 м-3, та транспортний
 • засіб-батарея загальною місткістю понад 1 м-3, призначений для перевезення легкозаймистих газів;
 • транспортний засіб, призначений для перевезення стабі лізованого пероксиду водню чи стабілізованого водного розчину пероксиду водню з масовою часткою пероксиду водню більше ніж 60 % у контейнерах-цистернах чи переносних цистернах місткістю понад 3 м-3, а також у вбудованих цистернах чи знімних цистернах місткістю понад 1 м-3 (пункт 4 розділу I Порядку видачі та оформлення свідоцтв про допущення транспортних засобів до перевезення небезпечних вантажів, затвердженого наказом № 656).

Згідно з п. 22.6 постанови Кабінету Міністрів України «Про Правила дорожнього руху» від 10 жовтня 2001 року № 1306 (далі — ПДР) транспортні засоби, що здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів, повинні рухатися з увімкненим ближнім світлом фар, задніми габаритними ліхтарями та розпізнавальними знаками, передбаченими п. 30.3 ПДР, а великогабаритні транспортні засоби — також з увімкненим проблисковим маячком (маячками) оранжевого кольору.

Відповідно до абзацу «д» п. 30.3 ПДР «Інформаційна таблиця небезпечного вантажу» — прямокутник помаранчевого кольору зі світлоповертальною поверхнею та каймою чорного кольору. Розміри знака, написи ідентифікаційних номерів виду небезпеки і небезпечної речовини та його розміщення на транспортних засобах визначаються ДОПНВ.

ліцензія адр, ліцензія на перевезення небезпечних вантажів, лицензия на перевозку опасных грузов, лицензия на международные перевозки опасных грузов, ліцензія на міжнародні перевезення небезпечних вантажів, лицензия на перевозку опасных грузов автомобильным транспортом, лицензия на перевозку грузов АДР